Bavaria haalt carnavalsfilmpje offline na kritiek IOC
Gepubliceerd op 12 February 2026 om 09:27
Foto: Shutterstock
Bierbrouwerij Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald op last van het Internationaal Olympisch Comité. Volgens het IOC vertoonde onder andere het beeld van 5 biertjes in de reclame te veel gelijkenis met de olympische ringen.
In de reclame zijn 5 biertjes van bovenaf gefilmd, opgesteld in dezelfde opstelling als de olympische ringen. Het IOC vond dat de compositie te sterk overeenkwam met het olympisch symbool, aldus een woordvoerder van het reclamebedrijf dat verantwoordelijk is voor de video tegenover Omroep Brabant. "Bavaria was verrast door die interpretatie, omdat de campagne bovenal bedoeld is als carnavalsknipoog." De reclamecampagne werd bedacht rondom het thema 'Team Carnaval, ga samen voor goud'.
Volgens de woordvoerder werkt Bavaria inmiddels aan een aangepaste versie van de campagne, die nog voor carnaval af moet zijn.
De video stond al enige tijd online, maar waarom Bavaria het juist nu moet aanpassen, is de woordvoerder niet bekend. "Dat is vooral een vraag voor het IOC. Maar denk niet dat die rekening hebben gehouden met de start van carnaval in ieder geval."
Bavariajurkjes
Het is niet de eerste keer dat er discussie is ontstaan rond een Bavaria-actie bij een groot toernooi. Rond het WK van 2010 verkocht de brouwer oranje jurkjes van het merk Supertrash voor 9,99 euro bij aankoop van 8 blikjes Bavaria. Deze gingen als warme broodjes over de toonbank: er werden er 200.000 verkocht. De jurkjes kregen wereldwijde aandacht toen 36 vrouwen in de zogeheten Dutch Dress tijdens de wedstrijd Nederland–Denemarken uit het stadion werden gezet. De actie was niet toegestaan, omdat biermerk Budweiser de officiële sponsor was.