Technologische innovatie stelt retailers en merken in staat klanten beter te bedienen. Ook tools die de business aan de achterkant efficiënter maken zijn in trek. RetailTrends geeft wekelijks een overzicht van opvallende innovaties uit binnen- en buitenland. Deze week: Gucci, Just Eat Takeaway en Amazon.
GucciGucci en Snapchat introduceren samen de eerste Sponsored AI Lens voor de luxesector. De AI-lens, ontwikkeld in samenwerking met Snap, maakt het mogelijk voor gebruikers om zichzelf te transformeren in personages uit de bekende Gucci-collectie La Famiglia. Zo worden zij niet alleen toeschouwer van de campagne, maar er actief onderdeel van. "Generatieve AI geeft luxemerken een compleet nieuwe manier om verhalen te vertellen", zegt Geoffrey Perez, global head oflLuxury bij Snap Inc. "Met Gucci brengen we dit tot leven."
De La Famiglia-lens is beschikbaar via de Snapchat Lens-carrousel in Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië, en wereldwijd via het publieke profiel van Gucci.
Just Eat TakeawayJust Eat UK is in het Verenigd Koninkrijk een nieuwe proef gestart met autonome...