Word member
Rituals slachtoffer van datalek: persoonsgegevens leden buitgemaakt

Rituals slachtoffer van datalek: persoonsgegevens leden buitgemaakt

De buitgemaakte gegevens betreffen onder meer naam, adres, e-mailadres, telefoonnummer, geboortedatum en geslacht. Wachtwoorden en betalingsgegevens zouden niet zijn ingezien.

Hackers hebben persoonsgegevens van leden van Rituals buitgemaakt. Dat meldt het bedrijf op zijn website.

De buitgemaakte gegevens betreffen onder meer naam, adres, e-mailadres, telefoonnummer, geboortedatum en geslacht. Wachtwoorden en betalingsgegevens zouden niet zijn ingezien.

Volgens het bedrijf vond de ongeautoriseerde toegang deze maand plaats. Rituals meldt dat na de ontdekking de toegang direct is geblokkeerd en er maatregelen zijn genomen om het lek te dichten. Inmiddels zou de situatie onder controle zijn. De retailer meldt niet om hoeveel getroffen personen het gaat. 

Het incident is gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens. Daarnaast zegt Rituals aanvullende beveiligingsmaatregelen te hebben getroffen om herhaling te voorkomen.

Alle betrokken leden zijn volgens de retailer per e-mail geïnformeerd. Voor zover bekend zijn de gegevens niet openbaar gemaakt. "Samen met externe specialisten houden wij nauwlettend in de gaten of de gedownloade gegevens ergens publiekelijk opduiken", aldus Rituals.

Er is volgens het bedrijf geen directe actie van betrokkenen vereist, maar het adviseert klanten wel om alert te blijven op phishingberichten.

Vorige week meldde het Spaanse modeconcern Inditex, het moederbedrijf van Zara, getroffen te zijn door een datalek. Onbevoegden hadden toegang tot bestanden met informatie over zakelijke relaties. Een maand geleden werden ook persoonsgegevens van leden van het loyaliteitsprogramma en nieuwsbriefabonnees van Mall of the Netherlands buitgemaakt. 

Verder lezen?

Word member en lees onbeperkt Premium

  • Onbeperkt toegang tot alle premiumcontent
  • Dagelijks het laatste nieuws in je mailbox
  • Toegang tot RetailTrends-events, exclusief voor members
  • Gratis vacatureplaatsingen op RetailTrends Jobs
  • Toegang tot contactgegevens in RetailTrends Connect
Word member - nu slechts €10

Al 2.500 bedrijven zijn onderdeel van de RetailTrends-community


of

Laat je mail achter en lees direct verder

  • Gratis toegang tot dit artikel
  • Dagelijks het laatste nieuws in je mailbox
Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!