Franse supermarktketens openen aanval op A-merken

Franse supermarktketens openen aanval op A-merken

De 5 grootste Franse supermarktketens tonen met prijsvergelijkingen in alle winkels wat producten zouden kosten zonder onderhandelingen met A-merkleveranciers. Het gaat om een gezamenlijk initiatief van E.Leclerc, Intermarché, Coopérative U, Auchan Retail en Carrefour.

De supermarktketens hebben een mandje met 12 merkproducten geanalyseerd, van onder meer Coca-Cola en Lu. 'We hebben de daadwerkelijk in de winkels gehanteerde prijzen, verkregen door onderhandeling, vergeleken met de prijzen die de fabrikanten aanvankelijk vroegen voordat er überhaupt onderhandeld werd', schrijft bestuursvoorzitter Alexandre Bompard van Carrefour op LinkedIn. 'Het resultaat is duidelijk: zonder onderhandelingen sinds 2021 zou dit boodschappenpakket nu 37 procent duurder zijn.' 

De prijs voor het winkelmandje is momenteel 52,12 euro, aldus de topman. 'Zonder onze onderhandelingsinspanningen zou het 71,49 euro kosten. Dat is bijna 20 euro meer voor de consument.' De prijsverschillen worden getoond op posters in de winkels.

De stap volgt op een recente publicatie van een rapport van de Franse senaat. Grote retailers zouden volgens een onderzoek niet transparant werken en er 'roofzuchtige praktijken' jegens fabrikanten en boeren op nahouden. Supermarktketens houden ongeveer 40 euro over aan elke winkelkar van 100 euro, stelt het rapport.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!