Supermarktketen Hoogvliet is vorig jaar dieper in de rode cijfers beland. Het verlies kwam op ruim 4,4 miljoen euro uit, tegen bijna 1,1 miljoen in 2024.
Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening. De netto-omzet daalde van bijna 895 miljoen naar 881,5 miljoen euro, terwijl het aantal winkels licht toenam: van 77 naar 79.
De directie schrijft dat het marktaandeel in de tweede helft van het jaar stabiliseerde, mede door commerciële en strategische maatregelen. Volgens NielsenIQ is Hoogvliet goed voor 1,9 procent.
Voor dit jaar verwacht Hoogvliet een verbetering van de bedrijfsresultaten en een duidelijke toename van de kasstromen uit operationele activiteiten. De omzet groeit naar verwachting met 2,2 procent, vooral door prijsstijgingen.
De vastgoedtak, Hoogvliet Beheer, kende wel een sterk jaar. De nettowinst steeg van 4,4 miljoen naar 7,2 miljoen euro. De supermarkttak heeft daar een langlopende huurverplichting van in totaal 170 miljoen euro. Het langstlopende contract loopt tot 26 februari 2041.
Elizabeth Goezinne, afkomstig van Holland & Barrett, is per 1 september de nieuwe ceo van Hoogvliet. Haar wacht een flinke klus, schrijft Peter Garstenveld in een analyse.
Reacties 0