Frankrijk legt vanaf dinsdag een heffing op aan kleding van ultra-fastfashionbedrijven. De maatregel is vooral gericht op grote online spelers met een zeer omvangrijk assortiment, zoals Shein, Temu en AliExpress.
De maatregel geldt voor kleding waarbij reparatie nauwelijks wordt gestimuleerd en die wordt verkocht door merken met een zeer omvangrijk assortiment. Dit jaar bedraagt de heffing bijvoorbeeld 50 cent voor een onderbroek, 2 euro voor een T-shirt, 9 euro voor een jeans en 12 euro voor een jas. Het bedrag kan oplopen tot 50 procent van de verkoopprijs, met een maximum van 12 euro per artikel in 2026 en 19,50 euro in 2030.
De maatregel volgt op wetgeving die het Franse parlement in juni aannam om zogenoemde ultra-fastfashionbedrijven te reguleren. Volgens de Franse overheid leiden de industriële en commerciële praktijken van ultra-fastfashion ertoe dat steeds grotere hoeveelheden textiel worden weggegooid en dat de kwaliteit van geproduceerde kleding afneemt.
Omdat de heffing vooral grote online spelers met een zeer uitgebreid assortiment treft, zouden fastfashionketens als Zara, H&M en grote Franse retailers zoals E.Leclerc en Carrefour buiten schot blijven.
Reacties 0