Word member
Bol.com mag boeken indirect met spaarpunten laten betalen

Bol.com mag boeken indirect met spaarpunten laten betalen

Bol.com mag zijn klanten boeken laten afrekenen met een cadeaukaart die met Air Miles is betaald. Dat heeft het Commissariaat voor de Media op verzoek van de etailer vastgesteld.

Vanwege het systeem van de vaste boekenprijs, is betaling met Air Miles in principe niet mogelijk. Bol.com wilde weten of het wel boeken mag laten betalen met cadeaukaarten die met spaarpunten betaald zijn. Het Commissariaat oordeelt dat dat mag, omdat de etailer boeken voor de vaste prijs aanbiedt en bij de consument in rekening brengt. De rechter heeft daarnaast al in 2012 aangegeven dat het in bepaalde gevallen is toegestaan spaarpunten in te wisselen voor een cadeaukaart waar vervolgens boeken mee worden gekocht.

Het Commissariaat neemt verder in zijn overweging mee dat bol.com cadeaukaarten niet alleen tegen inlevering van Air Miles, maar ook voor de op de kaart vermelde prijs aanbiedt. De toezichthouder benadrukt dat rechtstreekse verkoop van boeken met Air Miles niet is toegestaan.
 

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!