Albert Heijn opent 40ste AH XL in Zwolle
Gepubliceerd op 2 December 2025 om 14:10
Albert Heijn heeft dinsdag zijn 40ste AH XL-winkel geopend in winkelcentrum Stadshagen in Zwolle. Het is de eerste XL-winkel van de supermarktketen in Zwolle en de eerste AH XL-opening in Nederland sinds ruim 2 jaar.
De winkel, die oorspronkelijk in 1997 zijn deuren opende, is met een uitbreiding van 600 vierkante meter nu circa 2.700 vierkante meter groot. De indeling en looproute zijn volledig veranderd, waardoor er meer ruimte is voor een uitgebreider aanbod. Zo is er extra ruimte voor onder meer versproducten en bakkerijartikelen. Daarnaast heeft de winkel 24 zelfscankassa's, een cashrecycler voor contante betalingen en een sushikiosk. Voor kinderen is er een speelhoek en bij de servicebalie een assortiment bloemen en planten.
De heropening is een belangrijke mijlpaal voor Albert Heijn. "Het is niet elke dag dat we een AH XL kunnen openen, en we doen dit nu ook echt voor het eerst in Zwolle", zegt Sonja Boelhouwer, directeur omnichannel operatie bij Albert Heijn.
De supermarktketen opende zijn eerste XL-vestiging in 2002 in winkelcentrum Kronenburg in Arnhem. In Nederland was Lent bij Nijmegen 2 jaar geleden de laatste locatie die een XL-winkel kreeg. Vorige week opende Albert Heijn een nieuwe XL in Brugge, in België.