Word member
Gall & Gall-medewerkers leggen opnieuw werk neer

Gall & Gall-medewerkers leggen opnieuw werk neer

Volgens vakbond FNV blijven, net als bij eerdere acties, tientallen winkels dicht.

Medewerkers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag het werk neer voor een betere cao. Volgens vakbond FNV blijven net als bij eerdere acties tientallen winkels dicht, vooral rond de grote steden.

Vooral de halvering van de zondagstoeslag stuit op veel weerstand op de werkvloer, zegt FNV. In het eindbod krijgen medewerkers die vanaf 15 juni 2026 in dienst treden een toeslag van 50 procent. Huidige medewerkers behouden via een compensatieregeling tot juni 2030 feitelijk een toeslag van 100 procent.

Vakbond CNV stemde vorige week in met het eindbod, maar volgens FNV sluiten ook enkele CNV-leden zich aan bij de acties. "Veel werknemers begrijpen niet waarom hun zondagstoeslag moet worden ingeleverd, terwijl collega's bij Etos - nota bene binnen hetzelfde Ahold Delhaize-concern - die toeslag wél behouden", zegt FNV-bestuurder Jethro Warbroek. "Daar wilde de werkgever precies hetzelfde doen, maar na acties van de medewerkers gingen die plannen van tafel. Dat bewijst één ding: actievoeren werkt."

Een woordvoerder van Gall & Gall zei vorige week tegen RetailTrends dat het verruimde eindbod tot stand kwam na gesprekken met medewerkers en een interne vragenlijst. De slijterijketen stelt FNV daarna 2 keer te hebben uitgenodigd voor overleg, maar zegt dat de vakbond daar niet op is ingegaan.

Dit is een premium artikel

Verder lezen?

Sluit je net als 2.500 bedrijven aan bij de RetailTrends-community

Slechts €10 voor de eerste maand

Word member van RetailTrends en krijg;
✅ toegang tot alle premiumcontent;

✅ net als 57.500 nieuwsbriefabonnees dagelijks het laatste nieuws in je mailbox;

✅ toegang tot RetailTrends-events, exclusief voor members.

✅ gratis vacatureplaatsingen op RetailTrends Jobs;

✅ toegang tot contactgegevens in RetailTrends Connect.

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!