De detailhandel heeft in september 2,7 procent meer omgezet dan een jaar eerder. Het verkoopvolume kwam 1,8 procent hoger uit. Winkels in de non-foodsector zagen de omzet groeien met 4,6 procent. De online omzet van de detailhandel kwam 4,5 procent hoger uit. De foodsector zag zijn omzet dalen met 0,5 procent, blijkt uit cijfers van het CBS.
De omzet van speciaalzaken groeide met 3,1 procent. Supermarkten deden het slechter en zetten in september 1 procent minder om dan in september 2025. Het verkoopvolume in de foodsector kwam 0,2 procent lager uit dan een jaar eerder.
De omzet van de non-foodsector groeide met 4,6 procent. In totaal werd er 2,7 procent meer verkocht dan een jaar eerder. Ongeveer alle deelbranches binnen non-food zagen hun omzet stijgen, maar winkels in recreatieartikelen boekten de meeste groei met bijna 8 procent. Drogisterijen volgden erna, met 6,4 procent. Uitzondering was de deelbranche meubels en woninginrichting, die een lagere omzet boekten (-0,3 procent).
De online omzet van de detailhandel steeg in september met 4,5 procent. Webwinkels boekten 5 procent meer omzet. De omzet van winkels waarvan internetverkoop een nevenactiviteit is, kwam 3,7 procent hoger uit.
Alle online deelbranches boekten meer omzet dan een jaar eerder. Winkels in consumentenelektronica boekten met 7,2 procent de grootste omzetstijging. Winkels in kleding en modeartikelen boekten daarna de grootste groei, met bijna 5 procent. De omzetstijging van winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen was met 2,9 procent het laagst.
Reacties 0