De Duitse non-fooddiscounter Woolworth heeft zijn duizendste winkel geopend. Die eer was vorige week weggelegd voor een filiaal in Essen, in Noordrijn-Westfalen.
Voor die stad was het al de negende vestiging en met zo'n 2.000 vierkante meter ook meteen de grootste. In Duitsland heeft Woolworth nu bijna 850 winkels. De keten ziet er ruimte voor 1.500.
Voor dit jaar staan zo'n 200 openingen op het programma, waarvan de helft in Duitsland. In Oostenrijk komen er zo'n 40 bij, in Polen 30 en in Tsjechië en Slowakije elk 15, meldt een woordvoerder aan RetailTrends.
Dat zijn alle landen waar Woolworth nu actief is. In heel Europa wil Woolworth 'op middellange termijn' doorgroeien naar 5.000 winkels. Van uitbreiding naar andere landen, zoals Nederland, is voorlopig geen sprake. "We bekijken momenteel diverse opties en de bijbehorende timing."
Woolworth werd in 1879 in de VS opgericht door Frank Winfield Woolworth als een winkel voor huishoudelijke artikelen. In 1998 scheidde de Duitse dochteronderneming zich af van het Amerikaanse moederbedrijf, dat het jaar ervoor al zijn winkels in de VS had gesloten. In 2009 kwam de Duitse tak na financiële nood in andere handen en verhuisde het hoofdkantoor van Frankfurt naar Unna.
Reacties 0