Nederlandse webwinkels zullen vanaf het najaar gecontroleerd worden op naleving van de wet. Dat heeft de brancheorganisatie Thuiswinkel.org bekendgemaakt. Behalve toetsing aan de wet, gaat Thuiswinkel.org haar driehonderd leden ook controleren op naleving van eigen gedragsregels.

Wijnand Jongen, directeur van de organisatie: “In het najaar gaan we actief controleren of onze leden zich aan de wetten voor verkoop op afstand en gedragsregels houden. Ze krijgen een uitgebreide vragenlijst, met 200 vragen, om te controleren of ze aan de algemene voorwaarden voldoen. Onze juristen zullen de ontvangen vragenlijsten controleren. Daarna kunnen onze aangesloten leden gecertificeerd worden, waarmee aangegeven wordt dat ze aan de regels voldoen. Na certificering zijn onze leden ook voorbereid op de activiteiten van de ConsumentenAutoriteit "

Kijk voor meer retailnieuws op technologisch vlak op RetailTech.nl