Miljardair Bernard Arnault moet een naheffing van 22,5 miljoen aan de Franse Belastingdienst betalen. Dat heeft een rechter beslist, meldt het Franse persagentschap AFP dat de uitspraak inzag.
De naheffing draait om fiscale claims uit de periode tussen 2010 en 2015. De fiscus eist van Arnault en zijn echtgenote 12,96 miljoen euro aan extra inkomstenbelasting en sociale bijdragen voor het fiscale jaar 2010. Daarnaast wil de Belastingdienst 9,5 miljoen euro aan vermogensbelasting innen voor 2012 tot 2015.
Het echtpaar vroeg in 2020 vrijstelling van betaling aan, omdat er al belasting afgerekend zou zijn. De rechter ging daarin mee, maar de Franse staat tekende beroep aan. Het Administratief Hof van Beroep in Parijs besliste nu in het voordeel van de staat.
Constructie in België
Volgens de nieuwssite L'Informé, die de uitspraak als eerste meldde, gaat de zaak in feite over 'de ingewikkelde aandeelhoudersstructuur' van luxeconcern LVMH. ''De familie Arnault zit niet rechtstreeks in het kapitaal van de groep, maar via een reeks holdings", klinkt het. "Helemaal bovenaan de piramide staat een Belgische onderneming, Pilinvest." De familie kan daardoor zijn belastingaangifte in Frankrijk verlagen.
Arnault en zijn echtgenote gaan volgens een woordvoerder in beroep tegen de uitspraak. Arnaults vermogen wordt geschat op 165 miljard dollar (144,5 miljard euro). Dat maakt hem de rijkste Europeaan. Onder luxeconcern LVMH vallen ongeveer 80 merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Sephora.
Reacties 0