Word member
Van nieuwsbereik naar commerce op schaal

Van nieuwsbereik naar commerce op schaal

Mediahuis breidt zijn webshops in België en Nederland uit met een marketplace. Dagelijks bereikt de mediagroep meer dan zes miljoen mensen. Precies dat bereik vormt nu de basis voor een nieuwe inkomstenbron: vertrouwde nieuwsmerken, een zorgvuldig samengesteld aanbod en professionele verkopers komen samen op één platform.

Met een omzet van zo'n 1,2 miljard euro en meer dan dertig merken is Mediahuis Group een van de grootste mediabedrijven van de Benelux. Denk aan De Standaard, Nieuwsblad, Het Belang van Limburg en Gazet van Antwerpen.


Twee landen, twee routes
In beide markten pakt Mediahuis het bewust anders aan. In Nederland gaan de webshops verder onder één naam: Favo. In Vlaanderen blijft elke shop juist gekoppeld aan zijn eigen nieuwsmerk, met een eigen gezicht en een eigen publiek.

Ben Mulder, Director E-commerce bij Mediahuis Nederland, legt uit waarom:
"De winkels van onze nieuwsmerken houden hun eigen identiteit. Tegelijk kunnen we dankzij één centraal platform efficiënter werken en sneller opschalen."


Eerst spreadsheets, nu structuur
In België haalt Mediahuis al zo'n dertig miljoen euro per jaar uit e-commerce. Alleen: veel ging met de hand. Catalogi bijhouden, nieuwe verkopers aansluiten, productdata controleren, het zat allemaal in spreadsheets en mailwisselingen. Elk extra product betekende extra werk. En terwijl dat werk groeide, kwamen de abonnementsinkomsten juist verder onder druk te staan.

Met het Mirakl Marketplace Platform en Mirakl Catalog Management gaan die processen nu op de automatische piloot. Concreet betekent dat:

  • Nieuwe verkopers staan een stuk sneller live, zonder dat het team hoeft mee te groeien
  • Productdata worden centraal verwerkt en verrijkt, met dezelfde kwaliteit over alle merken heen
  • Assortiment en catalogus blijven stuurbaar en passen bij de doelgroep per merk
  • Meerdere shops draaien op dezelfde marketplace-ervaring
  • Groei in verkopers en producten loopt niet langer vast op de operatie

De implementatie in België werd in ongeveer vijfenhalve maand gerealiseerd, van start tot livegang.


Content en commerce die elkaar versterken
Waar traditionele marketplaces vooral inzetten op een zo breed mogelijk assortiment, kiest Mediahuis voor curatie: geselecteerde producten en campagnes die aansluiten bij de interesses van de lezers van elk merk. Een aanbieding in een vertrouwde omgeving presteert nu eenmaal anders dan een willekeurige banner. Voor verkopers betekent dat toegang tot een publiek dat al betrokken is.
Het model draait op technologie van Mirakl en ChannelEngine, waarmee Mediahuis aanbod en verkopersnetwerk kan uitbreiden zonder de controle over de klantbeleving of de merkidentiteit te verliezen.


Een model met uitstraling

De case laat zien hoeveel er in de assets van een mediabedrijf schuilt zodra je verder kijkt dan bereik en advertentie-inkomsten. Lezers vinden een samengesteld aanbod op een plek waar ze toch al dagelijks komen. Verkopers bereiken miljoenen potentiële klanten. En Mediahuis krijgt een model dat kan meegroeien met het merkenportfolio in beide landen.

Een uitgever die vol inzet op handel: navolging zal er de komende jaren ongetwijfeld komen.

Reacties 0


Schrijf een reactie


Om te kunnen reageren dien je een account aan te maken of in te loggen.

Maak een gratis account aan Inloggen

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!