Albert Heijn hield zich met '2+5 gratis' aan Belgische regels

Albert Heijn hield zich met '2+5 gratis' aan Belgische regels

Albert Heijn heeft in België niet de wet overtreden met zijn kortingsacties. Dat concludeert minister van Consumentenbescherming Rob Beenders na een onderzoek, melden Belgische media.

De supermarktketen stuntte afgelopen najaar met 2+5 gratis. Het ging onder meer om pannen, vloeibaar wasmiddel, tomatenpuree en appelmoes. De actie leidde niet alleen tot overvolle winkelkarren, maar ook tot lege schappen. 

Minister Beenders zei dat sommige promoties slecht beheerd waren: van lege rekken, onduidelijke voorwaarden tot ongelijke toegang tot aanbiedingen. "Dat schaadt niet alleen de consument, maar ook kleinere zelfstandigen die niet kunnen concurreren." Hij liet daarom de Economische Inspectie onderzoek doen.

Uit dat onderzoek blijkt dat Albert Heijn zich aan de regels hield. De keten heeft niet met verlies verkocht en er was ook geen sprake van zogenoemde lokvogelpraktijken, waarbij sprake is van te kleine voorraden. Beenders houdt de vinger aan de pols: "Ik wil vermijden dat grote kortingen op bepaalde producten worden gecompenseerd door andere producten in de winkel stiekem duurder te maken."

Reacties 0


Schrijf een reactie


Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Dit artikel krijg je cadeau. Lees alles van RetailTrends voor slechts € 10,- (eerste maand).

Word member Of log in

Altijd op de hoogte van de laatste trends in de retailsector.

Schrijf je nu in voor de nieuwsbrieven van RetailTrends.

Er staan fouten in het formulier. Corrigeer je invoer en probeer het opnieuw.

Vul uw wachtwoord nogmaals in ter controle.

Je bent toegevoegd aan onze mailinglijst!

Pushberichten ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste retailnieuws!