Zal Coolblue ook in Duitsland succesvol zijn? Dat zullen we pas later weten, maar tot nu toe ziet het er goed uit. Wat kunnen retailers met buitenlandse plannen leren van de aanpak van de elektronicaketen? Een analyse door oud-bankier Jos Voss, mede op basis van gesprekken met retail-experts.
Retailers die echt groot willen worden, moeten wel naar het buitenland omdat de Nederlandse markt (18 miljoen inwoners) erg klein is. De ervaring is echter dat het niet eenvoudig is om succes te hebben in het buitenland. De buitenlandse concurrentie zit niet stil en het kost tijd om merkbekendheid op te bouwen. Zo heeft bijvoorbeeld HEMA enkele minder succesvolle buitenlandse avonturen beleefd en concentreert de formule zich nu op een beperkt aantal landen.
Coolblue heeft in juli haar vijfde winkel in Duitsland geopend (Hamburg) en de ambitie van de elektronicaretailer is om in 2029 bij onze oosterburen 35-40 winkels te hebben. De vraag of die strategie zal slagen, kan pas later worden beantwoord.
Klanten willen oplossingen
John Terra van Q&A Retail is echter nu al voorzichtig positief hierover. Volgens hem is de formule in...